W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty plastyczne: Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc

Warsztaty plastyczne: Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc
Data rozpoczęcia 2022-03-26
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc. Prawie 100 sentencji łacińskich i kilka greckich to tytuł wydarzenia, które odbędzie się w sobotę.

„Na uczestników czekają ciekawe zadania ilustratorskie, które przyjmą formę warsztatów prowadzonych przez Agatę Dudek oraz Małgorzatę Nowak. Będzie kreatywnie, twórczo i wesoło”- zapewnia Emilia Kietlińska- Drozd-Warsztaty Kultury w Lublinie. Podczas spotkania  przekonamy się, że łacina pojawia się wszędzie. W nazwach organów międzynarodowych instytucji, w świecie sportu, na banknotach, fasadach budynków i w codziennych rozmowach. Mądrość i ponadczasowość jaką niesie ze sobą język łaciński jest nieoceniona, nawet w czasach gdy pomijając fachowe nazewnictwo - praktycznie wyszedł on z użycia. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie spotkanie z Zuzanną Kisielewską, autorką książki „Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc”.

Książka zawiera pełen dowcipu wybór łacińskich (i greckich) sentencji, traktowany jako hołd złożony łacinie i starożytnym, a zwłaszcza ich umiejętności ujmowania w paru słowach nawet najbardziej złożonych zjawisk i tajników ludzkiej natury. Podczas spotkania dzieci będą mogły poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Jak brzmiały ostatnie słowa Oktawiana Augusta? Którego rzymskiego wodza cytuje amerykański raper? Gdzie są lwy i co ma z tym wspólnego Andrzej Bargiel, himalaista i narciarz wysokogórski? Autorka cytuje słynnych wodzów i uczonych, śledzi łacińskie mądrości na fasadach budynków i w mottach państw. Ujawnia ukryte w klasycznych dziełach prawdy życiowe i dobre rady. Przypomina, co starożytni mieli do powiedzenia na temat medycyny, czasu, pieniędzy i śmierci.


Dla kogo: dla dzieci w wieku 10-13 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów
Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online na stronie Warsztatów Kultury www.warsztatykultury.pl