W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF William Szekspir: Tytus Andronikus

Data rozpoczęcia 2019-04-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Czytelnia Dramatu zaprasza na otwarcie wiosennej serii czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira.

„Titus Andronicus” przez wieki od powstania odrzucany ze względu na przedstawione w nim okrucieństwo i piętrzące się poziomy przemocy, dopiero w XX wieku odzyskuje należne sobie miejsce. Dla reżysera szczególnie interesujące jest samo studium psychologiczne Tytusa Andronikusa: człowieka, który zdecydował się poświęcić wszystko, także własne człowieczeństwo, dla instytucji i idei, których następnie sam padł ofiarą.
Realizacja odbędzie się w oparciu o nowy, autorski przekład sztuki, powstały specjalnie na potrzeby czytania.

Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z realizatorami

Beniamin Bukowski (ur.1991) – absolwent MISH UJ (filozofia, historia sztuki) i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, doktorant w Instytucie Filozofii UJ. Reżyser i dramatopisarz. Autor kilkunastu przedstawień, w oparciu o teksty własne i cudze. Wystawiał m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Powszechnym w Warszawie. Jego teksty były tłumaczone i wydane w języku angielskim, francuskim, niemieckim, gruzińskim i białoruskim. Stypendysta m.in. Nowego Teatru w Warszawie i programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z szekspirowską tragedią mierzy się jako reżyser po raz pierwszy.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne