W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Zakupoholizm we własnych siatkach

Data rozpoczęcia 2019-05-19
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł (zapłać jeśli chcesz)
Kategoria Szkolenie

Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile faktycznie wydajemy na opakowania, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Zakupy robimy codziennie: od spożywczych po ubrania i technologie. Każdy (lub prawie każdy produkt posiada opakowanie), a bardzo często nie jest to jedna warstwa. Dodatkowo, po uregulowaniu rachunku wszystko wkładamy do siatek (materiałowych lub plastikowych). Które są bardziej eko? Według duńskich naukowców plastikowe. Dlaczego ludzie ze świata nauki tak orzekli? Co zyskujemy wybierając produkty bez opakowań?
Wykonamy też jeden z trzech zerowastowych „przydasiów”: torbę z T-shirtu, woreczki na warzywa lub opakowania z wosku/woskowijki. O tym co wykonamy możecie zadecydować głosując na stronie Zero Waste Lublin oraz Facebooku Sztuczki).

prowadzenie: Małgorzata Wołoszyn

Najważniejsze wydarzenia cykliczne