W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Trzeci dzień panelu obywatelskiego w sobotę 21 kwietnia. Oglądaj transmisję.

20.04.201813:40

Przed nami trzeci dzień panelu obywatelskiego w Lublinie „Co zrobić, aby oddychać czystym powietrzem?” Będzie to ostatni dzień części edukacyjnej.  Wszystkie wystąpienia będą transmitowane na żywo.

Dzień rozpoczniemy o godz. 10.15 od wystąpienia Marcina Popkiewicza z Association for the Study of Peak Oil z prezentacją – Świat paliw kopalnych. Dlaczego cokolwiek zmieniać? O komunikacji miejskiej w Lublinie powie dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Grzegorz Malec, następnie Łukasz Pancewicz z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej odniesie się do planowania przestrzennego w kontekście jakości powietrza. Marek Bauer z Politechniki Krakowskiej wystąpi z prezentacją -Nowoczesny transport zbiorowy szansą dla miasta. Temat komunikacji będzie kontynuował Olivier Schneider z Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów, jego wystąpienie będzie odpowiedzią na pytanie – Jak wykorzystać lubelski potencjał rowerowy do poprawy powietrza oraz zdrowia publicznego? Po przerwie obiadowej wystąpi Ewa Trzaskowska z KUL, która wypowie się na temat wykorzystania roślinności w poprawie klimatu miasta. Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego powróci w swoim wystąpieniu do tematu transportu – Strefy czystego transportu.

Ostatnia część spotkania panelowego jest zaplanowana na wystąpienie stron. Swoją chęć udziału zgłosili: Andrzej Filipowicz Lubelski Alarm Smogowy, Andrzej Ćwiek Burmistrz Nałęczowa, przedstawiciel Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, Marta Kurowska Fundacja tu obok, Sławomir Pawłowski Porozumienie Obrony Lublina, Piotr Maksym Program Monitoringu Smogu, 28 szczytów przeciwko smogowi.

Wszystkie wystąpienia oraz część przeznaczona na pytania i odpowiedzi do prelegentek i prelegentów oraz stron będą transmitowane na żywo. Szczegółowy program drugiego dnia panelu znajduje się w załączniku oraz w zakładce Materiały do pobrania.

W zakładce Baza wiedzy znajdą Państwo wszystkie materiały edukacyjne, które pojawiaja sie podczas spotkan panelowych.

 

 

Pliki do pobrania

Program panelu obywatelskiego 21 kwietnia 2018.pdf
program panelu obywatelskiego 21 kwietnia 2018.pdf

Powiązana galeria: