Dwa medale zawodników ACSS!
19.02.2024

Bartosz Kitliński i Jakub Hołub, zawodnicy Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie, przywieźli brązowe medale z 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu.

Bartosz Kitliński pierwszego dnia zawodów z biegu eliminacyjnego uzyskał bezpośredni awans. W finale męskiego biegu na 800 metrów najlepszy był Mateusz Borkowski, który wygrał z czasem 1:46.78. Wicemistrzem Polski został Patryk Sieradzki (1:47.20). Brąz wywalczył Bartosz Kitliński (1:48.02), który po pasjonującym finiszu zostawił za sobą wielokrotnego medalistę mistrzostw – Patryka Dobka.

Halowe mistrzostwa Polski na pewno były dla mnie szczęśliwe, brązowy medal w seniorskim debiucie jest naprawdę jak ze snu, a dodatkowo udało mi się wywalczyć złoto w kategorii u23. Na przedostatnim kole złapał mnie lekki kryzys, na moment spadłem na 5 miejsce, ale ostatnie koło dało mi nowe siły i wykrzesałem z siebie 100% aby wywalczyć medalową pozycję. Póki co cieszę się z sukcesu ale wiem, że jeszcze wszystko przede mną i jest ogrom pracy do zrobienia, aby na przyszłych zawodach było jeszcze lepiej – mówił Bartosz Kitliński.

Drugim medalistą został Jakub Hołub w skoku wzwyż. Norbert Kobielski po zaliczeniu w drugiej próbie 2.22 zrezygnował z dalszych prób. Wicemistrzem kraju został Mateusz Kołodziejski (2.18), a brązowe medale wywalczyli Kewin Małek i Jakub Hołub – zaliczyli 2.10.

Medalu kategorii seniorskiej się nie spodziewałem. Ogólnie uczucia podczas startu to była karuzela emocji. Na skokach próbnych bolała mnie kostka nogi odbijającej więc trochę było strachu i niepokoju. Na szczęście na skokach konkursowych przeszło i mogłem wrócić do walki. Rywalizacja była bardzo zacięta gdyż o medalu zadecydowała jedna zrzutka – mówił Jakub Hołub.

Zarówno Bartosz Kitliński jak i Jakub Hołub są stypendystami programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie.