Kołosińska/Brzostek wygrywają pierwszy mecz na Igrzyskach

07.08.2016

Trwają XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro. W dniu dzisiejszym swoje pierwsze spotkanie w grupie wygrały siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, zawodniczki AZS UMCS TPS.

Debiutujące na Igrzyskach Polki pokonały Amerykanki Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1 (14:21, 21:13, 15:7)

Przegrywając w pierwszym secie lubelskie zawodniczy zapłaciły tzw. "frycowe" na Turnieju Olimpijskim. Na szczęście drugi set i tie-break to już popis Polek. Świetnie blokowała Kinga Kołosińska, a Monika Brzostek dzielnie walczyła w obronie i kończyła skutecznymi atakami ważne kontry.

Dziewczyny następny mecz rozgrywają we wtorek, 09.08. Ich przeciwniczkami będą Rosjanki E. Ukolova i E. Khomyakova, które swoje pierwsze spotkanie przegrały 0:2 z ostatnią parą grupy A, Brazylijkami L. França i T. Antunes, obecnymi liderkami rankingu FIVB.

Kołosińska/Brzostek  - Ukolova/Khomyakova - 09.08.2016 r., godz. 18:00 polskiego czasu.