Olimpijski sukces pływaków AZS UMCS Lublin

24.07.2017

Podczas ostatniego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski 17-18 lat w pływaniu zawodnicy AZS UMCS Lublin wywalczyli dodatkowo osiem krążków zdobywając tym samym 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej! W sumie reprezentacja Lublina przywiozła ze stolicy aż 23 medale. Gratulacje!

To były fantastyczne zawody w wykonaniu Julii Adamczyk! Zawodniczka AZS UMCS Lublin zdobyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sumie osiem złotych medali, pięć indywidualnie i trzy wraz z koleżankami z drużyny i była w Warszawie najczęściej dekorowaną pływaczką mistrzostw Polski 17 i 18-latków. Ostatniego dnia juniorskich zmagań w Warszawie podopieczna trenera Kasperka zaczęła sesję finałową od zwycięstwa na dystansie 200m stylem motylkowym oraz zwycięstwem ją zakończyła, zostając najlepszą pływaczką w konkurencji 800m stylem dowolnym. W rywalizacji delfinistek prowadziła prawie przez cały wyścig, choć przez chwilę szyki próbowała jej pokrzyżować Weronika Gotowska (G-8 Bielany Warszawa). Adamczyk jednak odparła ataki rywalek i na mecie zanotowała wynik 2:19.35, wyprzedzając Dominikę Adamiec (Unia Oświęcim) i Sandrę Redner (Skarpa Lublin). Podobnie jak wczoraj na 400m stylem dowolnym dziś na dystansie dwa razy dłuższym rywalizację zdominowały pływaczki AZS UMCS Lublin zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Adamczyk triumfowała z drugim rezultatem w karierze 9:01.27, a ponad czternaście sekund za nią do mety dotarły Kamila Andrzejewska i Ewa Osiniak, którym w końcówce udało się jeszcze pokonać płynącą prawie przez cały wyścig na medalowej pozycji Dominikę Janiszewską (AZS AWF Warszawa).

Drugą pływaczką, która także każdy swój indywidualny start na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego okrasiła medalem była również wychowanka AZS UMCS Lublin - Wiktoria Samuła, choć medal z najcenniejszego kruszcu udało się jej wywalczyć dopiero w ostatniej konkurencji tej imprezy w sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Ponadto Samuła po raz kolejny w tym czempionacie musiała dziś uznać wyższość Weroniki Hallmann (1 Solex Lębork), tym razem w konkurencji 100m stylem klasycznym, aczkolwiek różnica jaka dzieliła je na mecie znów była minimalna. Pływaczka z Lublina biła swój rekord życiowy już w eliminacjach, a w finale doprowadziła go do wyniku 1:10.79, tracąc do Hallmann zaledwie 0,28 sekundy. Na trzeciej lokacie wyścig ukończyła Aleksandra Iwanowska (Juvenia Wrocław).

Zespół AZS UMCS Lublin jeszcze jeden rewelacyjny występ zaliczył na pożegnanie z juniorskim czempionatem w Warszawie w konkurencji sztafetowej 4x100m stylem zmiennym. Dziewczęta wystawiły aż dwa zespoły sztafetowe i oba te składy okazały się lepsze od całej reszty stawki. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna w składzie: Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka i Olimpia Prochownik, notując wynik 4:22.05, a obok nich na podium stanęły Karolina Smyłek, Weronika Żmuda, Kamila Adrzejewska i Ewa Osiniak oraz zawodniczki Juvenii Wrocław.

Reprezentanci klubu z Lublina, głównie za sprawą dziewcząt, zaprezentowali się w stolicy tak rewelacyjnie, że z ogromną przewagą wygrali klasyfikację punktową i medalową tego czempionatu, zdobywając aż 23 krążki! Osiem złotych, dziesięć srebrnych oraz pięć brązowych medali to dorobek, jaki dla klubu wywalczyli: Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Kamil Bryła, Ewa Osiniak, Kamila Andrzejewska, Wiktoria Czarnecka, Karolina Smyłek oraz sztafety 4x100 i 4x200m stylem dowolnym oraz 4x100m stylem zmiennym kobiet.

źródło: megatiming.pl