Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS przegrywa w Toruniu

29.11.2016

Długie przerwy najwyraźniej nie służą koszykarkom Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Dziewczyny przegrały z Energą Toruń 54:65.

Po trzech kwartach lublinianki ciągle mogły jeszcze myśleć o zwycięstwie. Udało im się odrobić 9-punktową stratę z pierwszej partii i wyjść na prowadzenie 44:41. Niestety, ostatnia odsłona była zdecydowanie najgorsza w ich wykonaniu. „Pszczółki” zagrały zbyt samolubnie i nie dzieliły się dobrze piłką. Taki brak zespołowości został bardzo szybko ukarany. „Katarzynki” zdobyły 24 punkty i straciły tylko 10. Dzięki temu zapewniły rywalkom pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie.

Ten tydzień będzie wyjątkowo ciężki dla lublinianek. W czwartek dziewczyny zagrają z Zagłębiem Sosnowiec, a w weekend powalczą w rozgrywkach Eastern European Women’s Basketball League z drużynami Good Angels Koszyce oraz Avangard Kijów.