Pszczółki znowu triumfują!

18.09.2017

W drugim turnieju przedsezonowym, koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz kolejny zajęły pierwsze miejsce. Rywalkami “Pszczółek” były ekipy: Widzew Łódź oraz INEA AZS Poznań, z którymi nasze koszykarki będą również walczyły w ramach rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Spotkania z obydwoma zespołami zakończyły się pewnymi wygranymi zawodniczek z Lublina.

Mecz przeciwko poznaniankom od początku układał się po myśli naszych koszykarek. Pierwsza kwarta padła łupem “Pszczółek” w stosunku 28-17. Kolejne dziesięć minut meczu było na remis (14-14) i po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 42-31. Druga część meczu tylko potwierdziła dobrą dyspozycję podopiecznych Wojciecha Szawarskiego. 19-9 w trzeciej kwarcie i 16-13 w ostatniej, przypieczętowały pewne zwycięstwo lublinianek. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 77-53. Najlepiej punktującą zawodniczką została F. Fitzgerald (20 punktów). Po 11 oczek na swoim koncie zapisały M.Witkowska i K. Dorogobuzowa.

Spotkanie przeciwko Widzewowi Łódź było nieco bardziej emocjonujące. Pierwsza kwarta wygrana przez nasz zespół 20-18 pokazała, że walka o zwycięstwo może trwać do samego końca. Jednak w kolejnej odsłonie widowiska “Pszczółki” rozbiły swoje rywalki, wygrywając ją 24-9. Tym samym po połowie meczu prowadziły różnicą 17 punktów. Nic nie zapowiadało, że może się coś jeszcze wydarzyć. Po przerwie do odrabiania strat wzięły się gospodynie turnieju. Trzecia kwarta padła łupem łodzianek 24-18 i przed ostatnią odsłoną traciły do naszych koszykarek 9 oczek. Końcowe dziesięć minut było zacięte. Zakończyło się wynikiem 14-15 na korzyść rywalek, co oznaczało, że ze zwycięstwo mogły się cieszyć “Pszczółki” (74-66). Kolejny raz najskuteczniejszą zawodniczką była F. Fitzgerald (15 punktów). 14 oczek zapisała na swoim koncie K. Dorogobuzowa, a 13 M. Witkowska.

Dla koszykarek z Lubina to już drugi wygrany turniej przed startem Basket Ligi Kobiet. Zespół Wojciecha Szawarskiego rozgrywki zainauguruje 22 września wyjazdowym spotkaniem z CCC Polkowice.