Raport wyjazdowy 12-13 listopada AZS UMCS

15.11.2016

W ubiegły weekend trzy zespoły AZS UMCS Lublin rozegrały swoje spotkania na obcych parkietach. Bilans to jeden remis i dwie porażki.

Na wyjeździe o punkty powalczyli:

Piłkarki ręczne:

Jeden punkt ze Śląska przywiozły zawodniczki MKS AZS UMCS. Podopieczne Izabeli Puchacz zremisowały 26:26 z Sośnicą Gliwice. Dziewczyny mogą jednak mówić o zmarnowanej szansie, bo do ostatniej minuty to one były na prowadzeniu.

Początek spotkania należał do lubelskich akademiczek. Dziewczyny sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie i w pewnym momencie miały nawet 4 bramki przewagi. Potem jednak gospodynie się otrząsnęły i to one nadawały ton całej rozgrywce. Do przerwy udało im się zniwelować straty do zaledwie jednego trafienia – 15:16. Mecz z minuty na minutę stawał się coraz bardziej wyrównany. Kolejne bramki wpadały jednak seriami – raz dla jednej, a później drugiej drużyny. W końcówce charakter pokazały jednak piłkarki z Gliwic i to one mogły cieszyć się z remisu po 26.

Dla szczypiornistek z Lublina było to pierwsze z serii trzech spotkań wyjazdowych. W sobotę zagrają z KPR-em Ruch Chorzów, a tydzień później ze Sparta Oborniki.

---

Piłkarze ręczni:

O prawdziwej deklasacji można mówić w przypadku piłkarzy ręcznych AZS UMCS. Akademicy zostali rozbici aż 17:38 przez Politechnikę Anilanę Łódź. To najwyższa porażka lublinian w tym sezonie.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały aż takiej różnicy klas. Faworytem tego meczu byli co prawda łodzianie, ale goście nastawiali się na sprawienie niespodzianki. Po pierwszej połowie można jeszcze było myśleć o wygranej. Lublinianie przegrywali różnicą 5 trafień – 11:16. Po zmianie stron zostali jednak zupełnie zdominowani. Nie radzili sobie w żadnym elemencie. Przez 30 minut zdołali zdobyć zaledwie 6 bramek. Ich rywale nie mieli natomiast problemu z powiększaniem prowadzenia. Ostatecznie licznik trafień zatrzymał się na 38 bramkach.

Teraz lubelskich akademików czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Przed własną publicznością zagrają z niepokonanym w II lidze Uniwersytetem Radom. To spotkanie rozpocznie się już w sobotę o godzinie 11:45 w hali Globus.

---

Koszykarze:

Porażkę ponieśli także podopieczni Przemysława Łuszczewskiego. W piątek zawodnicy AZS UMCS Lublin grali z liderem II ligi Księżakiem Łowicz i przegrali 62:71.

Decydująca okazała się pierwsza kwarta. W niej gospodarze wyszli na prowadzenie 22:13 i jak się potem okazało, taką przewagę utrzymali aż do ostatniego gwizdka. Kolejne dwie partie również należały do nich, ale przewaga nie była już tak widoczna. W ostatniej odsłonie koszykarze AZS UMCS Lublin zerwali się jeszcze do ataku, ale zabrakło im już czasu na odwrócenie losów spotkania. Przegrali 62:71.

======

U siebie zagrali:

Koszykarze:

Koszykarki (mecz, który pierwotnie miał się odbyć 12 listopada, został rozegrany 9 listopada):