Srebrny medal Malwiny Kopron i brązowy Izabeli Trzaskalskiej

24.07.2017

Malwina Kopron jest jedną z bohaterek zakończonych 93. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się na dniach 21-23 lipca 2017 r. w Białymstoku. W swojej pierwszej próbie na MP rzuciła młotem na odległość 75.11 m - to jest trzeci wynik w historii Polski i piąty wynik na świecie! Nowy rekord życiowy Malwiny Kopron przełożył się na srebrny medal Mistrzostw Polski. Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin będąca w programie Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie należała do licznej grupy naszych reprezentantów, którzy udali się na 93. PZLA Mistrzostwa Polski do Białegostoku.

Joana Bemowska zajęła piąte miejsce w chodzie sportowym na 5000 m, ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 23:31.69. Andrzej Jaros zaprezentował się w biegu finałowym na 400 m, uzyskując czas 46.79 i zajął szóste miejsce. Do finału na 100 i 200 m awansowała Małgorzata Kołdej, która w swoim biegu na 100 m uzyskała czas 11.87 - co było szóstym wynikiem mistrzostw. Natomiast bieg na 200 m ukończyła z czasem 24.55 i została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Sebastian Smoliński ukończył dystans 1500 m, osiągając czas 3:45.85 i zajął w biegu finałowym szóste miejsce. Michał Jabrzyński w finale na 400 m ppł osiągnął siódmy wynik, uzyskując czas 52.78.

Sukces odniosła również zawodniczka AZS UMCS Lublin Izabela Trzaskalska zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski na 5000 m pokonując ten dystans w czasie 16:03.89 i ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Na czwartej pozycji zawody ukończyła Angelika Mach, która również pobiegła najszybciej w karierze. Jej nowa “życiówka” to 16:16.74. Na dziewiątej pozycji  z rezultatem 17:06.85 zmagania ukończyła Paulina Pawłowska, także reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin.

To jest mój rekord życiowy, ale na bieżni. Na ulicy wynosi on 15:48. Wolę biegać właśnie tam. Z mojego punktu widzenia te biegi są łatwiejsze. Ten medal jest pierwszym medalem seniorskim. W karierze juniorskiej miałam już podobne osiągnięcia. Oczywiście wierzyłam, że mogę go zdobyć i chciałam go zdobyć. W biegu ulicznym chciałabym wygrać, tu cieszę się z brązu. Dziewczyny były lepsze, szacunek dla nich. Nie przygotowywałam się szczególnie do tego startu, bo celem numer jeden jest zbliżający się maraton i wszystko robię właśnie pod ten występ - komentuje zdobywczyni brązu w biegu na 5000 metrów, Izabela Trzaskalska.