Sukcesy Konrada Czerniaka podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski

27.11.2017

Trzy medale: srebrny na dystansie 100 m stylem dowolnym - 47,15 (minimum ME), złoty na 50 m stylem dowolnym - 21,31 (minimum ME) i złoty na 100 m stylem motylkowym - 50,86 - oto wyniki sobotnich zmagań Konrada Czerniaka podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski - Kwalifikacje ME 25m!

Osiem osób wywalczyło indywidualne przepustki na mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze podczas pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Poznaniu, będącego również imprezą kwalifikacyjną na grudniowy czempionat.

Na Termach Maltańskich formą błyszczał Konrad Czerniak, który wygrał rywalizację na 100m stylem motylkowym, a także sprawił sporą niespodziankę w konkurencji 50m stylem dowolnym, w której pokonał  głównego faworyta do zwycięstwa Pawła Juraszka, co więcej tylko zawodnikowi AZS UMCS Lublin udało się przemierzyć ten dystans poniżej wymaganego minimum na duńskie mistrzostwa (21.31). Piąty zawodnik mistrzostw świata w Budapeszcie stracił do niego dwadzieścia dwie setne sekundy i do Kopenhagi nie pojedzie.

Dobrze wypadły zawodniczki KU AZS UMCS Lublin. Julia Adamczyk zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym (4:44.97) oraz trzecie na o połowę krótszym dystansie (2:15.78). Wiktoria Samuła uplasowała się na trzeciej lokacie podczas zawodów na 100 metrów klasykiem (1:08.99). Naprawdę niewiele zabrakło, aby taki sam wynik osiągnęła na dystansie 50 metrów. Do trzeciej na mecie zawodniczki AZS AGH Kraków - Pauliny Urygi straciła jedynie 0.09 sekundy.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem tej imprezy okazał się Filip Zaborowski (MKP Szczecin), który zaprezentował w Poznaniu znakomitą formę, gromadząc w sumie 2592 pkt. Kolejne miejsca w rankingu zajęli Konrad Czerniak (2568 pkt) i Kacper Majchrzak (2547 pkt).