Świetny występ pływaków KU AZS UMCS Lublin podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski

06.11.2017

W dniach 4-5 listopada w Łodzi odbyły się zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Udział w nich wzięli także pływacy KU AZS UMCS Lublin. Lublinianie aż 14 razy znaleźli się na pozycjach 1-3.

Najlepszym naszym zawodnikiem został Konrad Czerniak, który aż pięciokrotnie był nagradzany. Dwukrotnie za zwycięstwa oraz trzy razy za drugie miejsca. Czerniak triumfował w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Drugie lokaty natomiast wywalczył na dystansach 50, 100 oraz 200 metrów stylem dowolnym. Pływak KU AZS UMCS Lublin zajął także drugie miejsce w łącznej klasyfikacji zawodów zdobywając 2492 punkty. Uległ tylko Kacprowi Majchrzakowi, który zgromadził ich na swoim koncie 2533.

Po trzy miejsca w TOP 3 zajęły: Julia Adamczyk i Wiktoria Samuła. Pierwsza z nich zdobyła drugie lokaty w zmaganiach na dystansach 200 i 400 metrów stylem zmiennym oraz była trzecia na 200 metrów stylem grzbietowym. Wiktoria Samuła zajęła drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów klasykiem. Na krótszych dystansach tym samym stylem (50 i 100 metrów) dwukrotnie znalazła się na trzeciej pozycji.

Dwa miejsca w pierwszej trójce zajął Kamil Bryła, który zwyciężył na 100 metrów stylem grzbietowym oraz uplasował się na trzecim miejscu na dystansie dwukrotnie dłuższym (200 metrów).

W najlepszej trójce wyścig ukończyła także Ewa Osiniak. Nasza zawodniczka popłynęła po trzecie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym.

Pływacy z Lublina zdobyli także wiele miejsc w TOP 3, biorąc pod uwagę podział na kategorie wiekowe.

Na zawodach były także wyróżnienia dla najlepszych stylistów w konkretnych przedziałach wiekowych. Tutaj tytuł najlepszej zmiennistki (17-18 lat) powędrował do Julii Adamczyk, która zajęła drugie miejsce wśród wszystkich uczestników rywalizujących tym stylem. Trzecia lokata (17-18 lat) przypadła Ewie Osiniak. Julia Adamczyk uplasowała się także na drugiej pozycji wśród najlepszych kraulistek zawodów (17-18 lat), a tuż za nią na trzecim miejscu była Kamila Andrzejewska. Drugą najlepszą żabkarką (17-18 lat) została Wiktoria Samuła (klasyfikacja uwzględniająca wszystkie kategorie - trzecie miejsce), a miejsce niżej zajęła Weronika Żmuda (17-18), która w zestawieniu łącznym znalazła się na czwartej pozycji. Trzecia wśród grzbiecistek (16 lat) była Julia Łysakowska, a drugie miejsce w kategorii 17-18 lat przypadło Karolinie Smyłek. Drugie miejsce w zestawieniu delfinistek 17-18 lat zajęła Wiktoria Czarnecka.

W rywalizacji mężczyzn najlepszym delfinistą został Konrad Czerniak. Oprócz tego nasz zawodnik uplasował się na drugiej lokacie wśród kraulistów. Kamil Bryła to najlepszy grzbiecista łódzkich zawodów w kategorii 17-18 lat oraz drugi zawodnik klasyfikacji łącznej tego dystansu. Drugą lokatę wśród kraulistów (kategoria: 15 lat) zajął Adam Szczerba.

Z zawodnikami na imprezie obecni byli dwaj nasi trenerzy: Andrzej Świtkowski i Piotr Kasperek

Widać, że nasza praca jest sensowna i to bardzo cieszy. Oprócz Konrada Czerniaka zaczęli się pokazywać inni, młodzi zawodnicy w rywalizacji seniorów. Pierwsze swoje zwycięstwo w karierze odniósł Kamil Bryła. Warto podkreślić też dobry występ Wiktorii Samuły w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, gdzie ustanowiła nowy rekord Okręgu Lubelskiego. Na kolejne zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski do Poznania się nie wybieramy, ale wystartujemy w lidze SMS-u w Oświęcimiu. To za około cztery tygodnie - komentuje trener Piotr Kasperek.

źródło: azs.umcs.pl