W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 4-6 października

03.10.201918:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się na weekend!!!

Spektakle
W sobotę na placu Litewskim pierwszy spektakl w ramach  24 Konfrontacji Teatralnych. W tym roku festiwal rozpocznie spektakl "Cisza w Troi". Podczas 11 dni festiwalu, będziecie mogli zobaczyć aż 14 spektakli z całego świata oraz uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących. Zapraszamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa.

Galeria Gardzienice zaprasza na Festiwal XX(+2)-lecia Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Wśród wydarzeń: koncerty i spektakle absolwentów APT, wystawy, konferencja naukowa, a także opowieści: „Moje niepowtarzalne życie w życiu i życie w sztuce”.

Teatr Stary w Lublinie oraz Teatr PAPAHEMA zapraszają na spektakl "Skłodowska. Radium Girl". Maria Curie-Skłodowska jako Superbohaterka z uniwersum Marvela? Maria jako ikona pop kultury, twarz z portretów Andy Warhola? Skłodowska - celebrytka z Plotka i Pudelka? Kim może być dla dzisiejszych pokoleń, jaka historia opowiada się w jej historii?

Koncerty
Royal Concert zaprasza na Tribute to / Lublin. Na jednej scenie wystąpi 100-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą Jarosława Barowa, 50-osobowy chór oraz 10 niezwykłych wokalistów m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny, Janusz Radek.

Spotkania Kultur zapraszają na koncert jazzowy amerykańskiej artystki Laurin Talese w towarzystwie jazzowo-soulowego zespołu A Novel Idea.

Wystawy
Do Centrum Spotkania Kultur zapraszamy na drugą odsłonę "Untitled"- projektu dotyczącego roli słowa i tytułu w sztukach wizualnych, w którym udział wzięli artyści związani z Wydziałem Sztuki UMCS w Lublinie, Wydziałem Malarstwa ASP w Warszawie i Wydziałem Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Wystawa będzie czynna od 4 października do 6 listopada.

Edu Labirynt oraz Galeria Labirynt zapraszają na szereg warsztatów oraz oprowadzania po wystawie Trzy Plagi w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier. Festiwal jest, jak zawsze, wielkim świętem dostępnej kultury, dostępnej dla naprawdę każdego.

Warsztaty
Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty scrapbookingowe. Tworząc własny album będziecie mogli gromadzić zdjęcia rodzinne, zdjęcia ważnych dla was osób i miejsc.

Galeria Labirynt oraz Edu Labirynt zapraszają na warsztaty języka migowego dla początkujących Wymigajmy się od faszyzmu. Ideą warsztatów jest przede wszystkim poznanie podstawowych znaków języka migowego umożliwiających nawiązanie kontaktu z Głuchymi.

Spotkania/Spacery
Tropiciele Osiedlowej Przyrody oraz Mapa Sentymentalna Lublina zapraszają na jesienny spacer po historycznych zakątkach Wrotkowa. Natomiast na ostatni w tym sezonie spacer zatytułowany "Skąd jesień swoje barwy niesie" zaprasza Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie .

Na spacer, zwiedzanie związane z wodociągami staropolskiego Lublina zaprasza Fundacja Via Jagiellonica.

Na autorskie spotkanie z Krzysztofem Bieleckim- laureatem nagród literackich: im. Wyspiańskiego, im. Piętaka, im. Gall, Funduszu Literatury zapraszają Dosłowna oraz Centrum Kultury.

Sport
Arena Lublin zaprasza na 11. kolejkę III ligi gr. IV sezonu 2019/2020 Motor Lublin - Klub Sportowy Wisła Puławy.

Motor Lublin - Speedway Challenge zaprasza na 6 KOLEJKA / Motor Lublin - Apator Toruń.

Nowy sezon, nowe rozdanie. Startuje Energa Basket Liga Kobiet. W najwyższej klasie rozgrywkowej stałym bywalcem jest już ekipa Pszczółek. W pierwszym meczu sezonu zawodniczki Trenera Krzysztofa Szewczyka podejmą Artego Bydgoszcz. AZS UMCS Lublin zaprasza do halii MOSiR.

Jeśli chcecie sprawdzić swoją kondycję po wakacjach AZS Lublin zaprasza na Test Coopera. Pozostając przy bieganiu, Maraton Lubelski zaprasza wszystkich chętnych już po raz ósmy na pierwszą dychę do maratonu.

Dzieci
W niedzielę wszystkie maluchy zapraszamy do filharmonii na specjalnie dla nich przygotowane koncerty- warsztaty oparte są na pedagogice muzycznej Edwina E. Gordona. w tym tygodniu "Jesień przyszła do nas".

"Z głową w chmurach, czyli o żyrafie która szukała deszczu" to spektakl dedykowany dzieciom od lat 3, utrzymany w konwencji musicalu lalkowego. Na niesamowitą przygodę zapraszają Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury. Teatr Andersena będzicie mogli spotkać także w niecoddziennej dla niego przestrzeni Centrum Handlowego Plaza. Będzie tam można odwiedzić specjalną animowaną wystawę prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Będziecie mogli „zajrzeć za kulisy” życia teatru. Dodatkow czekaja na was animacje lalek, warsztaty plastyczne oraz czytanie bajek.

Różne
Fundacja Krajobrazy zaprasza na drugą edycję wydarzenia kulturalnego "Zmysły Ogrodu Saskiego". W programie wiele atrakcji m.in. koncert jazzowy, wystawa plenerowa, piknik rodzinny, spacer przyrodniczu oraz historyczny czy warsztat kulinarny.

Już po raz kolejny w Centrum Spotkania Kultur akcja ''Uwolnij Ciucha''. Cykliczna impreza podczas której możecie uwolnić z szafy nadmiaru ubrań a przy okazji pomóc. Wspierajcie odpowiedzialną modę.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.