W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Teatr im. Hansa Christiana Andersena świętuje 65 lat na scenie

02.10.201912:43

W tym roku Teatr im. Hansa Christiana Andersena obchodzi wyjątkowy jubileusz, 65- lecie swojej działalności. Z tej okazji wychodzi ze swoich progów i zagości w Centrum Handlowym przy  ul. Lipowej 13 z wyjątkowym wydarzeniem będącym gratką nie tylko dla najmłodszych.

Mądra i świadoma edukacja najmłodszych widzów poprzez działalność artystyczną i kulturalną od zawsze była misją teatru. Kontakt ze sztuką stanowi bardzo ważny element kształtujący wrażliwość dziecka i wpływający na rozwój jego wyobraźni oraz myślenia abstrakcyjnego. Właśnie dlatego Teatr Andersena zdecydował się na wyjątkowe świętowanie kolejnej rocznicy w sposób nietypowy.

Na wystawie zlokalizowanej w przestrzeniach galerii handlowej zaprezentowane zostaną elementy scenografii, kostiumy oraz lalki pochodzące ze spektakli granych na deskach teatru. W arkana magicznego świata baśni odwiedzających wprowadzi Pan Andersen, w tej roli aktor wcielający się w duńskiego pisarza. W ramach wydarzenia zaaranżowana zostanie także specjalna przestrzeń, w której będzie można zrobić zdjęcie w kostiumach i maskach na tle teatralnej scenerii.

Animacje lalek, warsztaty plastyczne, możliwość zajrzenia za kulisy, czytanie baśni Andersena przez aktorów teatru czy przechadzająca się duża lalka Buki w towarzystwie Panny Migotki lub Paszczaka to atrakcje, na które możecie liczyć, odwiedzając centrum w każdą sobotę października oraz dodatkowo w niedzielę 27 października w godzinach 12:00-18:00.

Zapisy na wydarzenia, regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na: www.teatrandersena.pl.