W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Niemiecki inwestor zatrudnia i szkoli w Lublinie

Niemiecki inwestor zatrudnia i szkoli w Lublinie
28.05.201315:23

Obecnie ABM rekrutuje m.in. pracowników szczebla podstawowego i kierowniczego zakładu oraz specjalistów. Poszukiwani są pracownicy do działu produkcji i montażu, kontroli jakości i bezpieczeństwa pracy, magazynowania i pakowania, a także do działów handlowych, tj. controllingu, księgowości finansowej, kadr oraz techniki informacyjnej.
- Cały czas czekamy na zgłoszenia kandydatów. Kolejne etapy rekrutacji ruszą tak szybko, jak to możliwe - mówi Robert Bronisz, dyrektor lubelskiego zakładu ABM. Wszystkie informacje odnośnie procesu rekrutacyjnego oraz przedsiębiorstwa i profilu jego działalności kandydaci mogą znaleźć na stronie internetowej www.abm-polska.pl. Ta drogą można również złożyć aplikację.

od prawej: Olaf Lewe, koordynator projektu inwestycyjnego w Lublinie, Robert Bronisz, Dyrektor zakładu w Lublinie, Prezydent Krzysztof Żuk oraz Robert Lackermeier, Dyrektor wykonawczy ABM podczas konferencji prasowej w lubelskim Trybunale Koronnym

- Nie mam wątpliwości, że nasze miasto dysponuje zasobami kadrowymi, które pozwolą spółce ABM sprawnie uruchomić tworzony zakład i skutecznie rozwijać produkcję. Cieszę się, że dzięki nowym inwestorom lublinianie mogą realizować swoje aspiracje zawodowe tu, na miejscu, w Lublinie – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Plany ABM na kolejne miesiące obejmują przeszkolenie większości pracowników lubelskiego zakładu. Szkolenia odbędą się w siedzibie spółki-matki w Niemczech. Ich celem jest przygotowanie pracowników do wykonywania indywidualnych zadań zarówno w zakresie produkcji, jak i zarządzania w lubelskim zakładzie.
Tymczasem również w Niemczech trwają przygotowania do wdrożenia polskich pracowników do pracy. Oprócz kursów języka niemieckiego dla zainteresowanych, ABM zwrócił się o pomoc do emerytowanych polskich pracowników z niemieckich zakładów, którzy wspomagają realizację projektu byłego pracodawcy fachową wiedzą i tłumaczeniami szkoleń. Pod kątem przyszłych pracowników specjalnie przygotowano również polską wersję językową dla systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), dzięki którym eksperci w dziedzinie elektronicznego przetwarzania danych będą mogli czynnie wspierać poszczególnych pracowników zakładu podczas jego uruchamiania w czwartym kwartale tego roku. - W obu krajach nasz projekt zdecydowanie posuwa się teraz naprzód - cieszy się Robert Lackermeier.
Nowy zakład ABM Greiffenberger na terenie Podstrefy Lublin ma ruszyć w czwartym kwartale 2013 r. Będzie to pierwszy zakład tego przedsiębiorstwa poza terenem Niemiec. Zapewni około 120 miejsc pracy, w większości na pełny etat oraz na czas nieokreślony, poprzedzony okresem próbnym. Obecnie trwają przygotowania do przeniesienia wybranych etapów produkcji oraz montażu silników elektrycznych i motoreduktorów do Lublina. Nowy zakład ABM zostanie wybudowany i wyposażony zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa, a hale produkcyjne i budynki biurowe zostaną wynajęte długoterminowo w kompleksie Wikana Business Park w Podstrefie Lublin.

ABM to 21 inwestor, który planuje uruchomić swój zakład na terenie lubelskiej Podstrefy.

- Tereny inwestycyjne podstrefy lubelskiej, położone w pobliżu miasta, dobrze skomunikowane z pełnym uzbrojeniem dostawy mediów produkcyjnych są bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Silny ośrodek akademicki w Lublinie, uczelnie kształcące absolwentów w różnych dziedzinach stanowi poważną zachętę inwestycyjną, również dla projektów innowacyjnych. Duże znaczenie dla inwestorów ma również tzw. klimat inwestycyjny lokalizacji lubelskiej – proinwestycyjna strategia działania i nastawienie władz lokalnych, przygotowanie infrastruktury biznesowej czy profesjonalna obsługa projektów - tłumaczy Teresa Orczykowska, zastępca Dyrektora Oddziału ds. Marketingu i Promocji Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu. - Cztery kolejne projekty inwestorów zainteresowanych lokalizacją w Podstrefie Lublin są w trakcie procedur – planowany termin udzielenia zezwoleń to II – III kw. 2013 r. , napływają też następne zapytania dotyczące możliwości rozwoju projektów - dodaje Teresa Orczykowska

ABM Greiffenberger zajmuje się opracowywaniem silników elektrycznych i motoreduktorów w ramach rozwiązań napędowych dostosowanych do potrzeb poszczególnych klientów oraz danego sektora. Rozwiązania napędowe ABM wyróżniają się doskonałym wykonaniem, wydajnością energetyczną i solidnością produktów. Od początku działalności przedsiębiorstwo to operuje na rynkach techniki dźwigowej, wózków jezdniowych podnośnikowych oraz widłowych. Od około 15 lat szczególny nacisk w kwestii inwestycji kładziony jest na wydajność energetyczną oraz technologie środowiskowe. Oferta ABM Greiffenberger obejmuje również wiodące rozwiązania dla pojazdów elektrycznych, instalacji wiatrowych, urządzeń grzewczych na biomasę, a także dla branży logistycznej i magazynowej.
Istniejąca od 2008 roku Podstrefa Lublin, działająca w ramach mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej, obejmuje ponad 116 hektarów terenów zlokalizowanych w pobliżu lotniska i budowanej północnej obwodnicy miasta, w ciągu drogi ekspresowej S17. Do końca tego roku teren Podstrefy Lublin ma zostać w pełni uzbrojony. Dziś w Podstrefie jest obecnych 20 firm, które uzyskały zezwolenie Ministra Gospodarki na działalność. 9 już funkcjonuje, a pozostałe są w trakcie procesów inwestycyjnych. Wartość inwestycji deklarowanych przez wchodzące do strefy przedsiębiorstwa przekracza 665 mln zł, a dotychczas zrealizowane nakłady przekroczyły już 450 mln zł. Wszystkie wchodzące do strefy przedsiębiorstwa docelowo zadeklarowały utworzenie 1 006 nowych miejsc pracy a już dziś w 9 funkcjonujących zakładach pracuje 969 osób. Tym samym deklarowany poziom zatrudnienia został znacznie przekroczony.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie:
www.abm-polska.pl

Kontakt:

Robert Bronisz, ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o.,
Mariusz Sagan, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, Urząd Miasta Lublin, tel. 81 466 25 00,

Nasze projekty