W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strategia Lublin 2020 oczami studentów

Strategia Lublin 2020 oczami studentów
25.01.201308:03

Inauguracyjna debata poświęcona była dyskusji nad obecnie przygotowywaną Strategią Rozwoju Lublina na lata 2013–2020. Do dyskusji zostali zaproszeni autorzy dokumentu i przedstawiciele Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin: p. Dyrektor Krzysztof Komorski, p. Sylwia Szajc, p. Marcin Skrzypek i p. Robert Żyśko.

Podczas debaty poruszono tematy dotyczące głównych obszarów rozwojowych określonych w Strategii tj. otwartości, przyjazności, przedsiębiorczości oraz akademickości. Młodzież miała szansę przedstawić swoje opinie na temat życia w Lublinie oraz podzielić się swoimi pomysłami jak to życie "ulepszyć". Studenci wyrazili wiele cennych uwag i propozycji dotyczących różnych aspektów funkcjonowania przestrzeni miasta. Jedną z inicjatyw młodych ludzi jest stworzenie strony internetowej, na której pracodawcy umieszczaliby oferty pracy skierowane do studentów. Ta i inne propozycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony pracowników Urzędu Miasta, a niektóre z nich prawdopodobnie znajdą odzwierciedlenie w zapisach ostatecznej wersji Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013–2020.

Poniedziałkowa debata z pewnością nie wyczerpała tematu, otworzyła jednak drogę do stałej współpracy studentów z władzami miasta i uświadomiła wszystkim jej uczestnikom, że wspólne działanie jest szansą osiągnięcia sukcesu.

Podjęcie przez młodzież dyskusji z przedstawicielami instytucji publicznych, a także duża liczba osób zaangażowanych w przygotowanie debaty są przykładem tego, że studenci chcą brać czynny udział w rozwoju miasta. Potwierdzają to słowa JM Rektora UMCS prof. Stanisława Michałowskiego „To właśnie młodzi ludzie kształtują przestrzeń”.

 

Link do artykułu na stronie UMCS (kliknij tutaj).
Zdjęcia: Izabela Wanatowicz

Nasze projekty