W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Letnia edycja spacerów "Lublin z duszą"

Letnia edycja spacerów "Lublin z duszą"
20.02.201412:58


Wszystkich studentów z Lublina (a zwłaszcza tych z pierwszego roku) zapraszamy na spacery w ramach cyklu „Lublin z Duszą”. To propozycja spotkania z interesującymi ludźmi, a także okazja, aby zobaczyć miejsca, które tworzą kreatywny klimat naszego miasta. Wycieczki stanowią inspirację w planowaniu wolnego czasu, a także przy podejmowaniu różnych aktywności. Prowadzimy zapisy.

Nietuzinkowi ludzie
Spacery opracowaliśmy w autorski sposób z udziałem pasjonatów Lublina. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami niesztampowych miejsc oraz oryginalnych inicjatyw. Uczestnictwo w wycieczkowej grupie ma jeszcze jeden walor: pozwala na nawiązanie znajomości z innymi młodymi ludźmi (studentami różnych kierunków, wszystkich lubelskich uczelni).

Świat ciekawych doświadczeń
Spacery odsłaniają kreatywny potencjał Lublina. Oryginalność i koloryt miasta. Zaproponowane trasy prowadzą do konkretnych, często mało znanych lokalizacji. Poprzez wizyty w najciekawszych miejscach Lublina spacerowicze bezpośrednio doświadczają tworzącego się tam klimatu miasta, odkrywają jego tajemnice.

Źródło inspiracji
Zaletą wycieczek jest też możliwość zapoznania się z ofertą programową instytucji, porozmawiania o niej bezpośrednio z gospodarzami miejsc. To okazja aby wybrać najbardziej interesujące dla siebie inicjatywy, opracować własne, skrojone na miarę kalendarium wydarzeń. „Lublin z Duszą” zachęca też do angażowania się w różne aktywności, stanowi propozycję dla tych, którzy chcą udzielać się wolontariacko lub poszukują inspiracji do własnych inicjatyw.

Terminy oraz trasy wycieczek zamieszczamy w załącznikach (na dole strony). Wymagane są wcześniejsze zapisy - drogą mailową, telefonicznie lub za pośrednictwem Evenea.pl. Przy rejestracji proponujemy spacer w dwóch częściach: Stare Miasto, Śródmieście (trasy mogą ulec niewielkim modyfikacjom).

Informacje i zapisy:
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512
email:


  • Spacery "Lublin z Duszą" - "Lublin kulturalny"
weź udział




Organizatorami spacerów są: Urząd Miasta Lublin, Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Duszpasterstwo Akademickie KUL. Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, instytucjami kultury, a także innym podmiotami, którym bliska jest idea „Lublina z Duszą”.

„Lublin z Duszą”

Spacer tworzą dwie części. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Druga, prowadzi przez Śródmieście i wyróżnia się tematyką społeczno-kulturalną. Podczas obu wycieczek uczestnicy odkrywają miejsca związane z tradycją, a także współczesnym Lublinem.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją jest odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania.

Dodatkowe informacje:

Oficjalny profil na Instagramie - ).

Oficjalny profil na Facebooku - https://www.facebook.com/lublinzdusza Informujemy tam o najbliższych terminach spacerów, a także o różnych działaniach w ramach projektu, m.in. o konkursach (do wygrania: książki, płyty oraz wejściówki na wydarzenia kulturalne).

Pilotażowy projekt “Lublin  z Duszą” realizowany był w październiku i listopadzie 2013 r. z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego KUL, we współpracy z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN” i Urzędem Miasta Lublin. W pierwszej edycji wzięło udział osiem grup. Program początkowo adresowany do młodzieży KUL, obecnie kierowany jest do studentów wszystkich lubelskich uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych.