W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkania bilateralne z międzynarodowymi partnerami podczas Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej

26.09.201910:55

W tym roku na Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej do Lublina zawitało około ośmiuset przedstawicieli środowisk politycznych, samorządowych, gospodarczych i kulturalnych z Polski i z zagranicy, w tym m.in. z: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji, Finlandii, Austrii, Szwecji, Litwy, Macedonii, Serbii, Niemiec, Estonii, Bułgarii i Mołdawii. Podczas poprzednich edycji Lublin odwiedziło ponad 6000 osób z ponad 20 krajów.

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej jest miejscem spotkań praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Tego rodzaju platforma ma wspomagać realizację partnerskich projektów z dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego.

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnioeuropejskich – programu realizowanego przez Miasto Lublin. Zadaniem CKW jest sieciowanie i inicjowanie nowych przedsięwzięć oraz współtworzenie nowej jakości w szeroko rozumianej współpracy rozwojowej.

Prezydent odbył szereg spotkań z międzynarodowymi partnerami uczestniczącymi w Kongresie, w tym z delegacjami miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Lublina: Sum, Łucka, Równego, Krzywego Rogu, Tarnopola, Poniewieża i Brześcia, a także Regionu Guria z Grucji; ambasadorami i polskimi przedstawicielami organów Unii Europejskiej. Prezydent spotkał się również z Ambasadorem Białorusi w RP, Panem Vladimirem Chushevem i Ambasadorem RP na Białorusi, Panem Arturem Michalskim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.