W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Powszechny Spis Rolny 2020

30 listopada upływa termin na spisanie swoich gospodarstw w trwającym Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Najłatwiej i najbezpieczniej dokonać spisu samodzielnie przez Internet. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy skorzystają z takiej możliwości do niedzieli (22 listopada), mogą także wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Spisać się można, wybierając jedną z trzech form:

Osoby, które spisały się przez Internet, mogą wziąć udział w trwającej Loterii Powszechnego Spisu Rolnego. Łącznie przewidziano w niej ponad 500 nagród, w tym laptopy, tablety, dyski. Ostatnie, trzecie losowanie 20 laptopów odbędzie się już w poniedziałek (23 listopada). Więcej informacji na stronie Loterii.

Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat, jest obowiązkowy i jego celem jest poznanie struktury i kondycji polskiego rolnictwa. Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wew. 1. Informacje dotyczące spisu są dostępne także na stronie internetowej spisrolny.gov.pl


Przypominamy, że do 30 listopada prowadzony jest Powszechny Spis Rolny. Najłatwiej i najbezpieczniej dokonać spisu samodzielnie przez Internet. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy skorzystają z takiej możliwości, mogą także wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Spisać się można samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: https://spisrolny.gov.pl
  • telefonicznie, kontaktując się z infolinią statystyczną pod nr tel. 22 279 99 99

Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych na terenie Lublina, którzy nie posiadają w domu dostępu do Internetu, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego w lokalu Miejskiego Biura Spisowego w Ratuszu, w sali nr 3, przy Placu Władysława Łokietka 1. W tym celu najpierw należy umówić wizytę pod nr telefonów: 81 466 1200, 81 466 1217, 81 466 2010, 81 466 2100. 

Osoby, które spisały się przez Internet, mogą wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego. Przewidziano w niej ponad 500 nagród, w tym laptopy, tablety, dyski. Pierwsze losowanie 244 nagród odbyło się dzisiaj (20 października). Kolejne losowania wyznaczono na 3 i 23 listopada. Więcej informacji na stronie Loterii.

Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat, jest obowiązkowy i jego celem jest poznanie struktury i kondycji polskiego rolnictwa.


Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Szczegółowe informacje dot. osób objętych spisem, jak i zakres spraw objętych spisem znajdują się na stronie: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec/o-spisie.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS spisrolny.gov.pl.
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu– kontaktując się z infolinią spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon” (opcja dostępna od 1 września br.)

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego przypominamy o możliwości kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą w wypełnieniu formularza spisowego. Infolinia pomoże również zweryfikować rachmistrza, upewnić się czy są Państwo objęci obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że nie prowadzą już Państwo gospodarstwa rolnego.

Osoby, które nie posiadają w domu dostępu do Internetu będą miały zapewniony dostęp do pomieszczenia wyposażonego w komputer z dostępem do Internetu w lokalu Miejskiego Biura Spisowego w ratuszu w sali nr 3, przy pl. Króla Władysława Łokietka 1. Aby skorzystać z tej opcji, należy najpierw umówić wizytę telefonicznie pod nr telefonów: 081 466 1200, 81 466 1217, 81 466 2010, 81 466 2100. Przyjęte rozwiązanie pozwoli na płynną obsługę przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią COVID-19.

Osoby, które spisały się przez Internet, mogą wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego. Przewidziano w niej ponad 500 nagród, w tym laptopy, tablety, dyski. Pierwsze losowanie 244 nagród odbyło się 20 października. Kolejne losowania wyznaczono na 3 i 23 listopada. Więcej informacji na stronie Loterii.

Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat, jest obowiązkowy i jego celem jest poznanie struktury i kondycji polskiego rolnictwa.