W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komunikat MCZK 1/2019
11.06.2019
Urząd Miasta Lublin
Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
20-020 Lublin, ul. Lipowa 27
tel. 81 466-17-14 (całodobowo), fax 81 466-17-01
e-mail: mczk@lublin.eu
Lublin, 11.06.2019 r.
 
KOMUNIKAT MCZK 1/2019
 

W dniach od 10 do 16 czerwca 2019 r. prognozowana temperatura powietrza na terenie miasta Lublin będzie w ciągu dnia przekraczać 30°C, osiągając wartości maksymalne nawet do 33°C. W związku z występowaniem bardzo wysokich temperatur Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie rozsądku i racjonalnego zachowania przy codziennych czynnościach w pracy, czy podczas wypoczynku.

Długotrwałe wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Należy przede wszystkim unikać długiego przebywania na słońcu. Trzeba koniecznie pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody.

W przypadku konieczności dłuższego pozostawania na dworze przypominamy, iż wszystkie centra i galerie handlowe są klimatyzowane, dlatego planując wyjście na miasto warto skorzystać z tych pomieszczeń.

Informujemy również, że na terenie miasta Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło ogólnodostępne kurtyny wodne, dzięki którym można się nieco ochłodzić. Zlokalizowane są na: pl. Króla Władysława Łokietka 1 , przy al. Piłsudskiego przy ścieżce rowerowej  z tyłu MPWiK oraz na ul. Zana przy centrum handlowym E. Leclerc.

Ponadto MPWiK udostępnia specjalne poidełka z wodą pitną, które zlokalizowane są na: ul. Wróblewskiego / Krakowskie Przedmieście (tzw. koziołek), ul. Zana 38 (przy stacji roweru miejskiego), ul. Zamojska (przy moście) oraz al. Tysiąclecia (przy stacji roweru miejskiego pod Zamkiem Lubelskim).

Pod podanym linkiem wskazane są miejsca do nieodpłatnego poboru wody do celów socjalno-bytowych: wykaz nieodpłatnych punktów poboru wody - (zdroje uliczne).

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zawierającym zasady zachowania się w przypadku wystąpienia upałów: zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia - upały.

 

Kierownik
Miejskiego Centrum
Zarządzania Kryzysowego
/-/

Jarosław Grządka