Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 40

13.09.2018

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów 9 imienia Lubelskiego Lipca 1980 odbędzie się w najbliższy piątek (14 września) o godz. 11:00. Część oficjalną poprzedzi o godz. 9:00 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul. Kunickiego128 w Lublinie. Uroczystość będzie połączona z nadaniem sztandaru.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli społeczność Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie dokonała wyboru kandydata na nowe imię szkoły. Wśród zgłaszanych propozycji pojawił się „Lubelski Lipiec 80”. Propozycja powyższego imienia szkoły zyskała akceptację nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

W kwietniu br. na wspólny wniosek trzech organów statutowych szkoły - Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Rady Pedagogicznej – Pani Ewa Sadowska,dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie złożyła do Przewodniczącego Rady Miasta Lublin wniosek o zmianę imienia Szkoły Podstawowej nr 40 z imienia „Leona Kruczkowskiego” na imię „Lubelskiego Lipca 80”. Uchwała w w sprawie zmiany imienia Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie została podjęta przez Radnych Rady Miasta na sesji 28 czerwca 2018 r.

Szkoła dokonała zmiany patrona w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz po uzyskaniu stosownej oceny opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.