W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Dzień Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
14.02.202011:21

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty z okazji Światowego Dnia Kota. 16 lutego w schronisku będzie można nie tylko zaadoptować zwierzaka ale także wziąć udział w grze miejskiej, czy posłuchać występu Natalii Wilk i Tomasza Momota.

Uczestnicy gry miejskiej będą mieli do pokonania kilka stacji. Na każdej z nich trzeba będzie odpowiadać na pytania i wykonywać zadania o tematyce związanej ze zwierzętami i schroniskiem. Podczas zabawy uczestnicy poznają ciekawostki o zwierzętach i ich życiu. Grać można samemu lub z drużyną maksymalnie 4 osobową. Dla osób, które ukończą grę przewidziano na nagrody. Udział w grze jest bezpłatny.

W programie Dnia Otwartego znajduje się także wykład na temat roli kota w felinoterapii (koto-terapii) oraz występ Natalii Wilk i Tomasza Momota. Głównym celem jest dobra zabawa i promocja adopcji.

Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt odbędzie się 16 lutego 2020 r. o godzinie 12:00 przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie.

Harmonogram wydarzenia:
12:00 - Wykład - Can I help you? "Rola kota w felinoterapii" dr Justyna Wojtaś
13:00 - Występ Natalii Wilk i Tomasza Momota
13:30 - "Zwierzęta Świata" - gra, Lubelska Liga Gier Miejskcih
Adopcje, porady, spotkanie z wolontariuszami.
Prowadzenie: Dariusz Ornal

Gra miejska „Zwierzęta świata”
Jak się zapisać?
Przyjdź do biura zawodów w dniu gry w godzinach 12.30-14.30 i wypełnij formularz. Udział w grze jest bezpłatny.
Jak grać?
To proste! Odwiedzaj stację, losuj pytania i na nie odpowiadaj. Gra jest w formie ciekawostek, rozrywki, więc specjalną wiedza nie będzie wymagana.
Jakie są nagrody?
Przyjdź i sam się przekonaj!:)

W lubelskim schronisku przy ul. Metalurgicznej 5 przebywa około 220 psów i 40 kotów. Są tu także zwierzęta egzotyczne. Egzotarium to jedyna taka placówka w kraju, łączy funkcję schroniska, centrum rehabilitacji oraz ośrodka edukacyjnego. Pod opieką jest tu 60 zwierząt - żółwi, jaszczurek, węży, pająków, a nawet skorpionów.

Do lubelskiego schroniska przybywają zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, takie, które zgubiły się właścicielom, ofiary ludzkiej przemocy, porzucone, czy którymi po śmierci pana już nie miał się kim zająć.

Do adopcji oddawanych jest średnio miesięcznie 50 psów i 25 kotów, podobna liczba zwierząt przybywa w każdym miesiącu do schroniska. W schronisku zwierzęta mają zapewnioną opiekę bytową i lekarsko-weterynaryjną, są zabierane na spacer, karmione, pielęgnowane i leczone. Zwierzaki są związane z opiekunami i wolontariuszami schroniska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zostało wybudowane i sfinansowane przez Urząd Miasta Lublin w 2007 r. Bezpośredni nadzór nad Schroniskiem sprawuje Wydział Ochrony Środowiska. Schronisko mieści się przy ul. Metalurgicznej 5. Schronisko dysponuje pomieszczeniami dla psów: 48 boksów (wew. i zew.), 36 pomieszczeń do kwarantanny (18 wew. i 18 zew.), 3 izolatki. Miejscami dla kotów: 22 boksy (11 zew. i 11 wew.), 3 izolatki po 12 klatek oraz kwarantanną zewnętrzną – 8 boksów. Mieści się tu także egzotarium to jedyna taka placówka w kraju, która łączy funkcję schroniska, centrum rehabilitacji oraz ośrodka edukacyjnego dla zwierząt egzotycznych. Schronisko prezentuje swoich podopiecznych na profilu na Facebooku oraz na swojej stronie internetowej: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom